Magazin

Seren Serengil zor günler geçiriyor

Geçirdiği bağırsak ameliyatından sonrasında 6-7 ay içinde 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil, yeni bir tedaviye başladı. Serengil, ani kilo kaybı sebebiyle yaşamış olduğu sıhhat problemlerine karşı haftanın 3 günü hastanede yatarak serum alacak. Seren Serengil yaşadıklarını ve tedavi süreci hakkında bilinmeyenleri söyledi.

“GÜNDE 8 ÖĞÜN YEMEK YEYİP HEMEN TUVALETE ÇIKIYORUM”

Seren Serengil, sıhhat durumunun stabil bulunduğunu belirterek, şu şekilde konuştu: “Kilo vermemi durduramıyoruz. Bu sebeple süregelen bir ishal var şu demek oluyor ki sürekli, sabahtan akşama kadar wcye çıkıyorsunuz bu ameliyattan sonrasında. Ben bunun bu kadar oldukca olabileceğini düşünmezdim. Gece bir ihtimal 5-6 kere uyanıyorum, gün süresince minimum 7-8 kere wcye taşınıyorum. Ben günde 8 öğün falan ve her öğünümde de baya ana yiyecek kadar yiyecek yiyorum. Fakat midede durmuyor ve emilim yapmıyor. Direkt ince bağırsağa gittiği için besinler yediğiniz çıkıyor ve gidiyor. Maalesef ben bunu yaşıyorum.”

“BAĞIRSAK BAĞLATMA AMELİYATI OLDUM, ÇOK PİŞMANIM”

“İlk ilkin mide ameliyatı oldum 5-6 yıl ilkin. Fazlaca güzel geçti, sıhhatli bir durumda kilomu verdim. Fakat ondan sonrasında çocuk yapma sonucu aldık eşimle. Ben o süre hormon tedavisi gördüm ve 10-15 kilo aldım. Alınca ve ondan sonrasında da evladı kaybedince bir bunalım yaşadım ve 15 kilonun üstüne bir 6 kilo önceden aldım, 20 kiloyu almış oldum geriye. O sırada televizyona adım atmak gerekiyordu, her gün ekrandayım. Panikledim önceden fazla kilo alacağım, diye. Bu sefer bu gastrit bypass şu demek oluyor ki bağırsağı bağlatma ameliyatı oldum. Fazlaca pişmanım. Asla ne bir doktoru suçluyorum, tamamen kendi öz irademle gittim, benim kararımdı. Fakat 67-75 kiloda, bu kilolardaki kişilerin bu ameliyatları olmaması gerekiyor. Bu sebeple 150-160 kiloluk bir obez hastanın esasen ölüm riski oldukca, her türlü hastalığa açık, bu ameliyatı olmuş olmasındaki riskle, 67 kilo bir kişinin bu ameliyatı olmuş olmasının riski içinde oldukca büyük bir fark var. Ben şimdi kilomu durduramıyorum.”

“HAZİRAN AYINA KADAR TOPARLANMAZSAM AMELİYATA SOKACAKLAR”

Serengil, “Geri dönüşüm ameliyatı istedim, tekrardan midemi kullanayım, eski halime döneyim diye. Fakat şu anda oldukca kilo kaybettim. 46 kilolara düştüm, oldukca zayıfladım. 70 kilolardan düştüm, 7-8 ay oldu galiba. Önem verilen olan aslen 46 kilo olmakta değil, önem verilen olan vücut hiçbir besini, minerali, hiçbir vitamini tutmuyor. Bu seferde organ yetmezliğine sebep oluyor, kalp krizleri olabiliyor. Şimdi doktorlara gitmeye başladım bu sebeple solunumla da ilgili sorun var. Bizim hedefimiz şu haftanın 3 günü hastaneye yatacağım yayından sonrasında, serum alacağım. Ben vitamin falan almıyorum, su da içmiyorum. Aslen benimde hatalarım yok değil. Birazcık önceden kendime dikkat edeceğim, haftanın 3 günü de serum alacağım. Haziran’a kadar toparlandım toparlandım. Toparlanamadığım süre ameliyata sokacaklar beni mecburen. Bu sebeple önceden fazla kilo kaybı problem olacak” diye konuştu.

“KALBİMİZ GÜZEL OLDUKTAN SONRA BİZ HER HALİMİZLE GÜZELİZ”

Seren Serengil, asla kimseden şikayetçi olmadığını da belirterek, şu şekilde devam etti: “Ben erişkin bir insanım. Benim bunu yaptırmamam gerekiyordu başta. Ben vitamin de almadım, bir ihtimal vitaminlerimi de her gün kullanmalıydım, su asla içmem. Ağızıma su sürmüyorum, oldukca zararı dokunan bir şey, 8 yaşımdan beri su içmiyorum. Hedefim çıkıp birilerini suçlamak falan değil. Yaptırmasaydım, şu demek oluyor ki aklı başlangıcında insanım değil mi? Biz hanımlarda sorun var, sevmiyoruz şişman olmayı. Fakat emin olun ben şu anda zayıflığımın tadını asla çıkaramıyorum. O denli halsizim, hastayım. Bakalım seruma önceden yeni başladık. Bu ilk haftam, haftanın 3 günü yatacağım hastaneye artık göreceğiz iyi mi olacak. İnşallah iyi olsun. Annem üzülmesin, hepimiz üzülüyor, etrafımdaki hepimiz üzülüyor. Ben de kimseyi aynı mevzularla sıkmak istemiyorum, kimseyi üzmek istemiyorum. Ben de 2 kilo vereyim de mutlu olayım, güzel olayım diye, evladı kaybetmiştim, oldukca bunalımdaydım, bir de kilo falan alınca bu tarz bir olay icra istedim. Fakat oldukca zararı dokunan. Buradan hanımlara bir söyleyeceğim şey; her hanıma Tanrı güzellikler vermiştir. Kaşını vermiştir, gözünü vermiştir, bir şeyini vermiştir. Biz oldukca fazla bunun organiğiyle oynadığımız süre ne olursa olsun bir sorun yapıyoruz. Kalbimiz güzel olduktan sonrasında biz her halimizle güzeliz. Bu durumda asla örnek olmak istemiyorum. Fazlaca yanlış bir karar verdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu