Magazin

Serkan Çayoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Serkan Çayoğlu: Türk-Alman manken ve oyuncu

Türk-Alman manken ve oyuncu Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya’da doğdu. Eğitimini Almanya’da Erlangen Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. İlk olarak modellik kariyeri düşünen Çayoğlu, daha sonra oyunculuğa yöneldi ve bu alanda Ümit Çırak ve Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel eğitim aldı.

2012 yılında Kuzey Güney dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur’un İtalya’dan gelen arkadaşı Rafael karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerine adım attı. Daha sonra Beni Böyle Sev, Zeytin Tepesi, Kiraz Mevsimi, Hayatımın Aşkı gibi dizilerde önemli roller üstlendi. 2018’de Börü dizisindeki performansıyla dikkat çekti.

Özel hayatında oyuncu Özge Gürel ile 2022 yılında evlenen Serkan Çayoğlu’nun bu birliktelikten Erkan adında bir ikizi bulunmaktadır. Giresunlu bir baba ve Gümüşhaneli bir anneden dünyaya gelen Çayoğlu, İkizler burcudur, 1.88 metre boyunda ve 99 kilogram ağırlığındadır.

Oyunculuk kariyerine birçok başarılı dizi ve filmde yer alarak devam eden Serkan Çayoğlu, 2023 yılında Aaahh Belinda ve Oregon filmlerinde rol aldı. Şu anda FOX kanalında yayınlanan Kader Bağları dizisinde Kerem Sipahioğlu karakterini canlandırmaktadır. Sosyal medyada da geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Çayoğlu’nun Instagram hesabında 4 milyonun üzerinde takipçisi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu