Televizyon

Sevcan Orhan kimdir?

Aslen Erzincanlı olan Sevcan Orhan 1982 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Sevcan Orhan babasının kendisine öğrettiği kara seviye bağlamayla 1994 senesinde müzik kariyerine ilk adımını atmış oldu. Katılmış olduğu müzik törenlerinde bir oldukca ödül ve plaket almıştır. 1994 senesinde kara seviye bağlamayı öğrenmesiyle ustalaşmış eğitim almaya kabul eden Sevcan Orhan hususi bir müzik okuluna giriş yaptı. Orada nota, solfej, bağlama ve repertuar eğitimi aldı. Bununla birlikte lise ve ortaokulunu da bitirmiş oldu. Liseye gittiği dönemlerde katılmış olduğu “Liselerarası Türk Halk Müziği Yarışması’nda 3. oldu.

1999 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nın beceri imtihanlarına girerek Ses Eğitimi Kısmı’nü kazanmıştır.

2000 senesinde “Nenni Bebek” adlı bir albüm çıkardı. İkinci albümünü ise “Bir Türküydü Yaşamak” ismiyle 2003 senesinde çıkardı.

2006 senesinde ise TRT 1, TRT Türk ve TRT Avaz kanallarında “Tatlı Dile Güler Yüze” adlı programın sunuculuğu ve solistliğini yapmış oldu. Bu tecrübesi 4 yıl sürdü.

2008 senesinde “Adı Aşk” adlı türkülerden oluşan albümünü çıkardı.

2012 senesinde ise sanatçı Alişan ile beraber Alişan ile Sevcan adlı sabah kuşağında sunuculuk yapmış oldu.

Sevcan Orhan yurtiçi ve yurtdışı olmak suretiyle birçok festival ve konserde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu