Televizyon

Sofi Ömer ve Aydın Aydın “Erik Dalı” için Kürtçe müzik videosu

Sofi Ömer, halk tarafından büyük beğeni toplayan “Erik Dalı” şarkısını, Ömer Çelik lakaplı ünlü şarkıcı Aydın Aydın ile birlikte Kürtçeye çevirerek klip çekti. İkili, Ankara’nın “Misket Havası” ve Hakkari’nin “Şeyxanisi” halk oyunlarını birleştirerek muhteşem bir video ortaya çıkardı.

Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, ikiliyi Kürt kültürünün birliğini ve güzelliğini sergiledikleri için överek, kültürel çeşitliliğin desteklenmesinin önemine vurgu yaptı. Klipte Sofi Ömer’in ilk Kürtçe sözleri yer alıyor: “Bu kadar savaş yeter, birlikte halay çekelim, bal ve ceviz yiyelim.” Daha önce de toplumsal konulara değinen şarkılar yazan Aydın Aydın, “Erik Dalı”nın Kürtçe versiyonuyla dikkatleri üzerine çekti.

Sofi Ömer’in 70 yaşında olmasına rağmen sergilediği olağanüstü dans performansı dünya çapında ilgi çekerken, Kanadalı şarkıcı Justin Bieber bile dans performansını Instagram’da paylaştı. Aydın Aydın ve Sofi Ömer’in kaleme aldığı “Erik Dalı” şarkısının Kürtçe versiyonunu aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu