Teknoloji

Sony, PS5 için yeni Access Controller’ı tanıttı

Sony India, oyun dünyasını daha erişilebilir kılmayı amaçlayan yeni bir ürünü piyasaya sürdü. Şirket, bu ayın başlarında tanıttığı PlayStation 5 Access Controller’ı ile şimdi de Hindistan pazarına giriş yapıyor. Bu çevresel birim, özellikle engelli oyunculara yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Access Controller, özel ihtiyaçları olan oyuncuların oyunlara daha rahat erişimini sağlamayı hedefliyor. Bu yeni kontrol cihazı, özelleştirilebilir bir analog çubuk içeriyor ve bu çubuk ayrıca bir kaydırıcı aracılığıyla da ayarlanabiliyor. Ayrıca, cihazın tabanında, kazara düşmeleri önlemek için sabitlemek amacıyla delikler bulunuyor.

Cihaz, 19 farklı düğme kapağı ve üç çubuk kapağı dahil olmak üzere çeşitli özelleştirme seçenekleri sunuyor. Sony Access Controller, AbleGamers adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluşla iş birliği yaparak geliştirildi. Bu kontrol cihazı, dört adet 3,5 mm port içeriyor ve bu portlar tetik anahtarı gibi uyumlu aksesuarları bağlamak için kullanılabiliyor. Access Controller, yalnızca bir joystick ile gelir, bu da başka bir Access Controller veya DualSense kontrol cihazı ile eşleştirilebileceği anlamına gelir.

Sony, PS5 için Access Controller’ı 7.700 INR (yaklaşık 93 ABD Doları) fiyatla piyasaya sürdü. Bu hamle, oyun dünyasında erişilebilirliği artırmaya yönelik önemli bir adımı temsil ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu