Televizyon

Teşkilat dizisi nerede çekiliyor? Teşkilat dizi çekim yerleri

Teşkilat Dizisinin Set Mekanları Nereler? Dizi Nerde Çekilecek?

Seyircilerin karşısına TRT 1 kanalıyla çıkacak olan Teşkilat dizisinin çekimleri için Ankara’ya set kuruluyor. Yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın oturmuş olduğu Teşkilat dizisi çekimleri Ankara’da gerçekleşecektir. Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman ve Mesut Akusta şeklinde adların oyuncu ekibini oluşturduğu dizinin bir haber alma dizisi konseptinde olacağı biliniyor. Türkiye’de haber alma ve harp anlamında okulların, kuruluşların oynadığı ve çok önem verilen olduğu ilimiz olan Ankara bununla beraber Ulusal İstihbarat Teşkilatı’na da merkezlik yapmaktadır. Dizi bu sebeple Ankara’da çekiliyor. Bu biçim polisiye dizilerden önde gelen Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi de Ankara’da çekilmiş ve simgesi haline gelmişti. Sevilen dizinin kurulduğu yayla MİT’in Ankara’da bulunan binalarına benzer şekilde oluşturulmuş hususi oluşturulmuş bir yerdir. Behzat Ç dizisinde olduğu şeklinde bu platoda da Ankara’nın önem verilen simgelerini televizyonlarda görebileceğiz.

Dizi Ankara’nın Tam Olarak Neresinde Çekilecek? Hangi Mekanlar Kullanılacak?

Teşkilat dizisinde kent olarak Ankara seçilmiştir. Projede gerçekleşecek olan çekimlerde 15 Temmuz Ulusal Savaş Meydanı da kullanılacaktır. Millet Meydanı da kullanılacak mekanlar içinde yer verilmiştir. Ankara’da çekilip şehrin işlek ve malum bölgeleri kullanılacağı için Ankara’yı bilen insanların fazlaca önceden iyi bileceği, bilmeyenlerin ise Ankara’yı önceden yakından tanıma şansı bulacağı bir yönü olacak. Kullanılacak olan bölgeler çok işlek bölgeler olduğundan diziye hususi hazırlıklar yapılacak. 15 Temmuz tarihinde Ankara’da saldırıya uğrayan MİT Merkez Binası yeni haliyle Bağlıca bölgesine binası yapılmış, Kale olarak anılan yeni yerleşim merkezine ise MİT’i taşımaya başlamışlardı. MİT’in Etimesgut ilçesindeki yerleşim yeri de Teşkilat dizisinde yer alacaktır fakat görselde kullanılan bu binanın gerçek hali olacaksa da çekimler, kurulan platoda eski bir fabrikada gerçekleşecektir.

Sevilen dizinin Çekimlerinde Yalnızca Ankara Kullanılmayacak

Teşkilat dizisi bir haber alma dizisi olacağı için Ankara’da çekilecek. Ama dizinin ilerleyen bölümlerinde yalnızca Ankara’nın kullanılmadığını da göreceğiz. Sevilen dizinin aslolan çekileceği mekan olan Ankara’dan fazla uzaklaşmadan, Ankara’ya konum olarak yakın olan şehirler de kullanılacaktır. Projede genel olarak Ankara merkezli olmak suretiyle Eskişehir ve Kırıkkale’de bulunan organik mekan ve yapılar da kullanılacak. İstihbarat ekibinin gerçekleştireceği operasyonların dış merkezli olanları için de Kırıkkale ve Eskişehir’de bulunan bazı belirlenmiş bölgeler kullanılacak. Genel anlamıyla seyircinin ilgisini toplayacağı kabul edilen dizi İç Anadolu Bölgesi’nden uzaklaşmayacak, askeri dizi olmasının verdiği gerekçeyle operasyonların gerçekleşmesi açısından İç Anadolu bozkırının kullanılması pozitif yanları olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu