Televizyon

TGRT Haber sunucusu Meltem Günay, Starbucks kupasıyla canlı yayına çıktığı için kovuldu

Geçtiğimiz Ekim ayından bu yana Gazze’ye yönelik İsrail saldırılarına karşı dünya genelinde farklı boykotlar yapılırken, Türk televizyonları da bu konuda hassas davranmaktadır. İsrail’in düzenlediği ve 20.000’den fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırıları destekleyen Batılı şirketlere karşı başlatılan boykotlarda öne çıkan şirketlerden biri de Starbucks oldu.

Starbucks’ın bu durumda hedef alınmasına rağmen, TGRT’nin hafta sonu haberlerini sunan spiker Meltem Günay’ın Starbucks bardağıyla canlı yayına çıkması büyük tepki topladı.

Bu olayın ardından TGRT Haber’den bir açıklama geldi. Açıklamada, TGRT’nin ilkeleri gereği spikerin herhangi bir şirketin reklamını yapmasının kabul edilemez olduğu ifade edilerek, Gazze ve Türk halkının yanında olacaklarını belirten kanal, spiker Meltem Günay’ın bu nedenle kanaldaki işine son verildiğini duyurdu.

Meltem Günay’ın 24 Aralık 2023 tarihli yayınında, Starbucks bardağı ile haber sunduğu gözlemlendi. TGRT Haber TV’nin ilkeleri gereği, bir spikerin kanalda herhangi bir şirketin gizli reklamını yapmasına izin verilmemektedir. Bu ilkeyi ihlal eden Günay ve yönetmenin işine haklı sebeple son verildi. TGRT olarak, Türk halkının Gazze konusundaki hassasiyetlerini göz önünde bulunduran ve bunu savunan bir anlayışı sonuna kadar korumayı sürdüreceklerini belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu