Televizyon

Kızıl Goncalar dizisinin afişine boya saldırısı düzenlendi

Türk televizyon dünyasının yeni dizilerinden biri olan “Kızıl Goncalar”, gündemdeki yerini koruyor ancak seyircilerin eleştiri oklarının hedefinde. Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın başrollerini paylaştığı dizi, konusu ve bazı sahneleri nedeniyle tepki topluyor. Diziye yönelik eleştirilen sahneler RTÜK tarafından detaylı bir incelemeye tabi tutulacak.

İstanbul Şişli’de “Kızıl Goncalar” dizisi afişlerine siyah boya atılması ise bir protesto olarak değerlendirildi. Bu saldırı sonucu afişler hasar gördü ancak olayın detayları hakkında daha fazla bilgi verilmedi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV’de yayımlanan mesajında seyircilerden gelen şikayetlerin dikkate alındığını ve dizinin yayınlayan platform üzerinde denetlemeye alınacağını belirtti.

Dizinin konusu ise Atatürkçü Levent (Özcan Deniz) ve tarikat içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) hayatlarının birleşmesini konu alıyor. Annenin ve babanın birleştirici gücüne odaklanıp inanç ve fikir ayrılıklarını irdeleyen dizi, seyircilerini düşünmeye davet ediyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Özgü Namal, Özcan Deniz, Mert Yazıcıoğlu, Erkan Avcı, Hazal Türesan, Mert Turak, Selen Öztürk, Şerif Erol, Duygu Sarışın, Tuğrul Tülek, Yakup Turgut, Sitare Akbaş, Mina Demirtaş, Esma Yılmaz, Zehran Kelleci, ve Tuana Gizem Uzunlar gibi yetenekli isimler bulunuyor. Bu kadro dizinin izleyici tarafından merak edilmesini sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu