Televizyon

The Woman in the Window dizisinin konusu ne?

Dünyayı saran ve tüm sekötörleri etkileyen salgın sebebiyle 2018 ylında çekimi biten ama 2021 senesinde salgın sebebiyle yayınlanma fırsatı bulunan The Woman in the Window filmi Netflix‘te yayınlanır yayınlanmaz oldukça izlenenler arasına girdi. İzlemek isteyenler ise film hakkında ön açıklama sahibi olmak istiyor. Bizde sizler için filmin konusunu ve incelemesini yaptık. İşte ayrıntılar.

Filmin yönetmen koltuğunda Joe Wright’ın içeriyor. Filmin başrolünde ise başarıya ulaşmış oyuncu Amy Adams yer aldı.

Dev yapımda Amy Adams bir çocuk psikoloğu karakterine hayat verirken bununla birlikte agorafobi ile savaşan bir hanımı canlandırıyor. Bir süre sonrasında ise karşı komuşusu olan bir fotoğrafçı ile tanışma fırsatı buluyor. Anna filmimizde gün süresince asla evinden çıkmaz. Bununla birlikte kullandığı ilacın tesiri ile hastalığının mücadelesine devam ediyor. Önceden sonrasında ise garip bir vakayla karşı karşıya gelir ve karşı komşusunda yaşanmış olan oldukça fena bir vakaya tanıklık eder. Bu vakası görmüş olduğu andan itibareb yaşamı 360 aşama değişmiş olur ve görmüş olduğu vakası çevresindeki şahıslara ispatlamaya çalışır.

Sinem filmi umumi olarak bu konu üstünden yürüyor. İzleyicinin bu filmi izlerken beklentiyi yüksek tutmaması gerekiyor. Film adım atar başlamaz kendinizi gerilim de dramın içine sokuyor. Film ilk dakikalarda akıcı olsa da ilerledikçe kimi zaman sizi sıkabilir. Filmi izlerken öyleki büyük beklentilere girmemekte yarar var. Durumlar sizi aslına bakarsak oldukça etkilemez fakat psikoloji branşındaki beyazperde filmlerini seviyorsanız eğer bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

Beyazperde filmi Rear Window yapıtından esinlenen bir yapım olsa da benzeri kadar etkili bir beyazperde filmi değil. Yapımcı yönetmen benzer bir beyazperde filmi çekerek aslına bakarsak kariyerlerinde oldukca büyük riskler almışlar. Ortada oldukça iyi bir film olmamakla birlikte izlenilmesi ihtiyaç duyulan bir beyazperde filmi.

Amy Adams’ın oyucnluğuna ulaşınca ise muhteşem ve oldukça başarıya ulaşmış bir oyunculuk performansı sergilemiş filmimizde. Fİlmin kim bilir oldukça tercih ediline yanı Amy Adams’ın oyunculuk performansı.

Netflix’te gösterime giren filmin dünya genelinde çok izlenilmesş planlanıyor. Netflix 2021 senesinde bu şeklinde yapımlarla ve bununla birlikte dizilerle üyelerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Film ve dizi incelemelerini sizlerle buluşturmaya deavm edeceğiz. İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu