Teknoloji

Threads kullanıcılarının haberin tamamını görememekten şikayetçi oldukları konular

Meta, bu yılın başlarında Kanadalı kullanıcıların Facebook ve Instagram akışlarından haber içeriğini
çekse de, bu engelleme Threads’e taşınmadı.

Ancak bazı Threads kullanıcıları, aksini iddia eden uyarıları görmeye başladıklarında bu durumun değişip
değişmediğini merak ettiler. Threads markasını içeren bir bildirimde “Kanada’daki insanlar bu içeriği görüntüleyemiyor” yazıyordu. “Kanada hükümetinin mevzuatı uyarınca haber yayıncılarının içeriği Kanada’da görüntülenemez.”

Threads kullanıcıları haberlerin tamamını görememekten
şikayetçi

Hatanın ne kadar yaygın olduğu veya ne kadar süredir devam ettiği belli değil. Sorunun raporları pazartesi günü ortaya çıktı ve bazı kullanıcılar salı sabahı itibarıyla hala bağlantıları göremiyor. Bir Meta sözcüsü Engadget’a yaptığı açıklamada Çevrimiçi Haber Yasası çerçevesinin, en azından şimdilik, Threads için geçerli olmadığını söyledi. Yine de bildirimin ortaya çıkması, şirketin en sonunda Threads’teki haber içeriğini de engelleyebileceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Son birkaç yıldır dünyanın en büyük teknoloji şirketleri haberler için ödeme yapılması konusunda ülkelerle çekişiyor. Örneğin 2021’de Facebook, Avustralya’daki kişilerin haber bağlantılarını paylaşmasını
durdururken Google, Avustralyalı haber yayıncılarının içeriğini Google Haberler’de sergilemeyi durdurmakla tehdit etti. Ancak her iki şirket de sonunda anlaşmaya vardı ve Avustralya haber kuruluşlarına ödeme yapmaya başlamayı kabul etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu