Teknoloji

Tiktok programında efetktli videoları nasıl çekiliyor?

Dünya genelinde milyonlarca insan tarafınca kullanılan uygulama Tiktok’ta kişiler istedikleri efekt ve sese ulaşarak bu tarz şeyleri videolarına ekleyebilmektedir. Birçok değişik özelliğin bulunmuş olduğu uygulamada dublaj icra da mümkündür.

Tiktok’ta komik dublaj efekti nasıl yapılır?

Uygulamaya giriniz.
+ işaretine tıklayınız.
Oluşturulan ekranın üst bölümünde istenilen ses doyası seçilmelidir.
Ekranın sağında efekt ve renk ayarlama menüsü bulunmaktadır.
Lüzumlu ayarlamalar yapıldıktan sonrasında kayıt tuşuna basılarak dublaj işlemine başlanılabilmektedir.
Çekilen video sonrasında etiket ve not eklendikten sonra paylaşılabilmektedir.

Tiktok’ta dudak dublajı nasıl yapılır?

Tiktok videoları çekmek ses ve görüntü uydurabilmek açısından zor olsa gerek. Bir video için kişilerin önceden tecrübe etme çekimleri yaparak hazırlanmaları gerekir. Kişiler ses ve hareketlerinin birbirine uyum sağlayabilmesini ama deneyerek sağlayabilmektedir. Denemelerin arkasından kişiler gerçek çekimlerini yaparak başarı göstermiş bir sonuca ulaşabilmektedir.

Uygulamaya girin.
+ işaretine tıklayın.
Video ekranında ses seçim kısmına girin.
Ses seçildikten sonrasında çekime başlanabilir.
Kişilerin başarı göstermiş bir sonuca ulaşabilmesi adına iki üç kere tecrübe etme çekimi yapması yararlı olacaktır.

Tiktok’ta düet nasıl yapılır?

Tiktok’ta bulunan videolardaki kişilerle düet icra isteyen kişiler, izlenilen videonun yanında bulunan paylaş butonuna tıklayarak düet yapabilmektedir. Paylaşmak için tıkladığını gönderi paylaşılmadan ilkin bir ekranda açılır. Bu ekranda düet seçeneğine tıklayarak kişilere eşlik edebilmeniz mümkündür.

Tiktok’ta seslendirme nasıl yapılır?

Tiktok uygulamasında çektiğiniz bir videoya seslendirme yapmanız mümkündür. Çekilen videonun üzerine seslendirme icra isteyen kişiler videonun yan tarafınca bulunan seslendirme seçeneğini seçerek burada seslendirmesini yapabilir. Ek olarak kişiler çekilen videoya kendi telefonlarında bulunan ses dosyasını da ekleme olanağına haizdir.

Tiktok’ta elbise değişiklik nasıl yapılır?

Tiktok’ta oldukça izlenilen videolardan biri elbise değişiklik yapma videolarıdır. Kişiler dans ederken aniden üstlerindeki elbiseleri değiştirebilmektedir. Bu video için kişiler dans hareketlerini çeker ve sonrasında belli bir harekette iken videolarını orada keser ve üstündeki elbiseyi değiştirir. Değiştirilen elbise videonun kalmış olduğu yerdeki hareketten başlanılarak dansa devam edilmesi sonucu bu video hazırlanabilmektedir. Burada püf nokta meydana getirilen hareketin ikinci videoda geriye doğru yapılarak birbirine kurgulanmasıdır.

Tiktok’ta kaybolma nasıl yapılır?

Kaybolma videoları izleyenlerin iyi mi yapıldığına dair araştırma yapmış olduğu en önem verilen video mevzularından biridir. Inshot ve Imovie benzer biçimde uygulamalar ile videoların kurgulanması gerekmektedir. Kaybolma numarası için kişiler bir çantaya zıplayarak girecekmiş benzer biçimde videolarını çeker. Kişilerin tam çanta ile temas halinde oldukları an kesilerek, bu videoları birbiri ile montajlanır. Bu şekilde kişilerin çekmiş olduğu kaybolma videoları açıklanabilmektedir.

Tiktok renk efekti nasıl yapılır?

Tiktok’ta renk efekti eklemek oldukça kolaydır. Dans edilen bir videoya haiz kullanıcılar, videoyu sağa ya da sola kaydırarak renk efektlerine ulaşabilmektedir. Bu efektlerin bazıları kişinin hareketlerine bakılırsa videoda gözükmektedir. Bu şekilde videonuza uygun renk efektini bulmanız mümkündür.

Tiktok’ta göz rengi değişiklik efekti nasıl yapılır?

Tiktok’un oldukça izlenilen videolarından biri de göz rengi değişiklik yapma videolarıdır. Kişilerin göz renklerini değiştirdikleri videoların iyi mi yapıldığını icra isteyenler merak etmektedir. Göz rengi değişiklik yapma videosu çekmek isteyenlerin uygulamanın son sürümüne haiz olması gerekir. Güncel olan uygulamada video çekme ekranına girildiğinde, sol alt bölümünde göz rengi değişiklik yapma özelliğine ulaşılabilmektedir. Bu şekilde göz renginizi değiştirdiğiniz videolar çekmeniz çok kolaydır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu