Televizyon

TRT 1 dizisi Büyük Selçuklu oyuncu kadrosu

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi TRT 1 ekranlarındaki başarıya ulaşmış gösterim hayatına son sürat devam ediyor. Dizi kısa bir süre içinde geniş bir sevenleri kitlesine ulaşırken, daha izlemeyenler ise konusunu merak ediyor.

Uyanış Büyük Selçuklu Konusu

Sevilen dizinin konusuna bakıldığında, Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Sultan Alparslan’ın yaşamını kaybetmesi arkasından Büyük Selçuklu Devleti’nin tahtına geçen Melikşah’ın yönetiminde gösterdiği başarılar ve devletin iç kısmında iyi mi durumlar yaşandığı üstüne odaklanmaktadır. Selçuklu Devleti’nin hem içerdeki hem de dışardaki düşmanlara karşı iyi mi savaş etmiş olduğu, düşmanlarına karşı iyi mi önlemler olduğu ve düşmanlarını iyi mi bozguna uğrattığı ilgi çekici ayrıntılar ile beraber ekranlara yansıtılmaktadır.

Uyanış Büyük Selçuklu Oyuncu Ekibi

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde oyuncu ekibi sevenler tarafınca merak edilmektedir. TRT 1 kanalında izleyicilerin karşısına TRT 1 kanalında çıkmakta olan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden deneyimli oyunculara yer verilmiştir. Sevilen dizinin oyuncu kadrosunda aşağıdaki bölümde sıralanmış olan adların yanı sıra Sevda Erginci (Tuna), Bülent Alkış (Ömer Hayyam), Mehmet Özgür (Nizamülmülk), İlker Kızmaz (Arslantaş) benzer biçimde yakından tanınan oyuncular de yer almıştır.

Buğra Gülsoy

1982 senesinde Ankara’da gözlerini açan Buğra Gülsoy, Sultan Melikşah karakterine canlandıracak. Tiyatro Kısmı mezunu olan Gülsoy, Kıbrıs’ta tahsil görmüş olduğu sırada Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda oldukça sayıda oyunda rol aldı.

Buğra Gülsoy’un oynadığı yapımlar;

2018- 8. Gün- Ozan,

2018- Kızım- Demir,

2019- Azize- Kartal

Ekin Koç

1992 senesinde Antalya’da gözlerini açan Ekin Koç, Akademi 35.5 Sanat Evi’nde oyunculuk eğitimleri almıştır. İlk kez 2013 senesinde Sana Bir Sır Vereceğim adlı projede Tilki karakterine canlandıracak olan Koç, bu rolle ün kazanmıştır.

Ekin Koç’un oynadığı yapımlar;,

2018- Bozkır- Nuri,

2018- Bizim için şampiyon- Halis

Hatice Şendil

1983 senesinde İstanbul’da gözlerini açan Hatice Şendil projede Terken Hatun karakterine canlandıracak. Şendil, 2001 Miss Turkey yarışmasında üçüncü olmuştur. Kurtlar Vadisi Pusu, Geniş Aile, Karadağlar, Dila Hanım ile Kaderimin Yazıldığı Gün benzer biçimde yapımlarda rol almıştır.

Leyla Lydia Tuğutlu

1989 senesinde Berlin’de gözlerini açan Tuğutlu projede Elçin karakterine canlandıracak. 2008 Miss Turkey birincisi olan Tuğutlu önceden Kirli Beyaz, Karadağı, Kiralık Aşk benzer biçimde yapımlarda rol aldı.

Tuğutlu’nun oynadığı yapımlar;

2018- Cebimdeki yabancı- Tuba

2019- Kızım- Candan rolünü üstlenen

Gürkan Uygun

1974 senesinde İzmit’te gözlerini açan Gürkan Uygun, 1990 senesinde tiyatro oyunculuğuna adım atmıştır. Seneler süresince oldukça sayıda dizi ve film projesinde rol alan Uygun, Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Memati karakteriyle tanınmıştır.

Gürkan Uygun’un oynadığı yapımlar;

2002- Deli yürek- Cihan,

2003- Kurtlar vadisi- Memati,

2013- Mükemmel yüzyıl- Mimar Sinan,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu