Televizyon

TRT 1 dizisi Büyük Selçuklu Sencer karakteri gerçekte kimdir?

Uyanmış Büyük Selçuklu karakterini canlandıran oyuncu Ekin Koç, 21 Haziran 1992’de Antalya’da hayata merhaba dedi. 180 boyu ve 73 kilo ağırlığındaki oyuncumuz, Mükemmel Yüzyıl dizisinde 1.Ahmet rolünü oynadı. Şimdi Trt kanalında yayınlanacak olan Selçuklu dizisinde Sencer görevi ile projede yer almıştır.

İstanbul Açıklama Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2016 Sadri Alışık Tiyatro ve Beyazperde Oyuncuları Ödül Töreni’nde, Senden Bana Kalan filmindeki karakteriyle ödül kazanmıştır.

Büyük Selçuklu Sencer karakteri gerçekte kimdir?

Şimdilerde Uyanış dizisinde Sencer’e canlandıracak olan Ekin Koç, kariyerine 2013 senesinde Sana Bir Sır Vereceğim dizisi ile başladı. Bu projede Kıvanç karakteriyle ekrana katılan oyuncu 2014 senesinde Benim Adım Gültepe dizisinde rol almıştır.

Uyanış Dizisi Sencer Tarihte Kimdir? 

Eski Türk tarihinden uyarlanan filmimizde Melikşah ve Terken Hatun’un oğulları olan Ahmed Sencer 1086 senesinde dünyaya gelmiş ve 1157 senesinde vefat etmiştir. Horasan Selçuklu devletine atanan babasının ölümünün peşinden kendisi Büyük Selçuklu Devletinin son sultanı kendisi olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu