Televizyon

TRT 1 dizisi Gönül Dağı hangi ilimizde nerede çekiliyor?

GundemLab.com – TRT 1 Gönül Dağı dizisi nerde çekiliyor? Gönül Dağı hangi il ve ilçede çekildi? Gedelli köyü Eskişehir’in hangi ilçesinde? Eskişehir’in hangi ilçesinde çekilmiş? Gönül Dağı dizisi nerde hangi şehirde çekiliyor? Gönül Dağı Dizisi Yozgat’ın Neresinde Çekiliyor? 66 Plaka kodu hangi şehre ilişik? TRT 1 kanalının yeni dizilerinden birisi olan Gönül Dağı dizisinin nerde çekilmiş olduğu merakla beklemeye başladı. başlandı. Sevilen dizinin geçeceği konak Gönül Dağı bekleyenleri için bilhassa merak edilirken kullanılacak konağın zamanı bir yer olduğu ve Sivrihisar Belediyesi tarafınca koruma altına alındığı belirtilmiştir. Sevilen dizinin çekim bölgeleri nerde hangi köyde, iyi mi gidilir? İşte detaylar…
TRT 1 kanalında 2. kısmı ile ekranlara katılan Gönül dağı dizisinin Yozgat’da çekilmiş olduğu düşünülürken başka bir şehirde çekilmiş olduğu ortaya çıktı. Gönül Dağı dizisinde Bozkır’da yaşanmış olan efsaneleşmiş bir aşk öyküsünü anlatırken seyircileri çok etkileyecek. Engellere karşın 3 kız kardeşin her şeyin üstesinden geleceği mükemmel bir hikayeyi konu alıyor. Gönül Dağı dizisinin çekildi köy ve bilgileri haberimizde hazırladık.

TRT 1 dizisi Gönül Dağı hangi ilimizde nerede çekiliyor?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’de çekiliyor. Sivrihisar kazasının hem zamanı binalarla dolu olması hem de Anadolu kültüründen oldukca iz taşıyan korunaklı bir ilçe olması Gönül dağı dizisinin çekim alanı olmasında etkili oldu.

Gönül Dağı hangi il ve ilçede çekildi?

Gönül Dağı dizisi Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekildi. Geleneksel sivil mimari karakterini büyük seviyede sakınan Sivrihisar turizmde marka şehir olma yolunda güvenilir adımlarla aşama kaydediyor. Zamanı, kültürü, doğası ve turizmiyle Nasreddin Hoca’nın da söylediği benzer biçimde Dünyanın Merkezi olan Sivrihasar Emsalsiz mimari dokusunu koruduğu için çekicilik merkezi olmaya devam ediyor.

Gedelli köyü Eskişehir’in hangi ilçesinde?

Gönül Dağı dizisinin çekilmiş olduğu Gedelli köyü aslına bakarsak Eskişehir ilimizdeki Sivrihisar İlçesidir.

Gönül Dağı Dizisi Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Yahya Samancı yönetmen koltuğunda oturuyor. Yapımcılığını Ferhat Benzeri olmayan’in yapmış olduğu projede:

Berk Atan
Gülsüm Ali İlhan
Ecem Özkaya
Ferdi Sancar
Erdal Cindoruk,
Ali Düşenkalkar,
Yavuz Sepetçi,
Gülhan Tekin,
Feyza Işık,
Nuri Gökaşan,
Cihat Süvarioğlu,
Semih Ertürk,
Nazlı Pınar Kaya,
Ege Aydan
Yaratı Eyüboğlu,
Çiğdem Aygün,
Şebnem Dilligil yer ediniyor.

Gönül Dağı Dizisi Konusu nedir?

‘Gönül Dağı’, bozkırın ortasında oynayan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsüne odaklanıyor. Gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanları aktaran yapım, şimdiden seyircisinin ilgisini çekmeyi başardı.
Gülsüm Ali İlhan, son olarak oynadığı ‘Payitaht: Abdülhamid’ dizisiyle yıldızı parladı. ‘Cennnet’in Gözyaşları’ ve ‘Güneşin Kızları’nda- oynayan Berk Atan, yeni projesiyle hayranlarını heyecanlandırdı. Mustafa Ziraatçi, İletişim Yayınları’ndan çıkan ‘Bozkırda Altmışaltı’ kitabıyla edebiyat çevresinden pozitif yönde eleştiriler aldı. Ziraatçi, öykülerini her hafta Akşam Açık Görüş ekinde kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu