Televizyon

TRT 1 dizisi Gönül Dağı nerede çekiliyor?

TRT 1 dizisi Gönül Dağı çekiliyor?

 

TRT 1 kanalının yeni dizilerinden birisi olan Gönül Dağı dizisinin nerde çekilmiş olduğu merakla beklemeye başladı. başlandı. Yeni dönem hazırlıklarına devam eden dizinin oyuncu kadrosunda Berk Atan, Gülsim Ali ilhan, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Feyza Işı şeklinde beğenilen adların de bulunması sebebi ile reytinglerin yüksek dizilerinden kabul edilen Gönül Dağı çekimleri Eskişehir’de meydana getirilen bir dizidir.

Köprü film tarafınca yapımcılığı üstüne alan dizinin 2020 – 2021 sezonunun iddialı yapımlarından bir tanesi olacağı su götürmez bir gerçek olarak dikkat çekiyor. Çekimleri için otantik ve naturel mekanların çekilmesi düşünülürken dizinin Eskişehir’de çekilmesi fikri Yahya Samancı tarafınca ortaya atılmıştır.

 

Bilhassa Anadolu mimarisinde çekimlerinin yapılması istenen dizi için Eskişehir seçilirken dizi yardımıyla Eskişehir’e giden gezgin sayısında da artışların yaşanması planlanıyor. Dizi için ilk planlanan şehrin Yozgat olması önceden sonrasında değişim göstererek Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi olarak belirlenmiştir.

Gönül Dağı dizisinde konak kimindir?

Sevilen dizinin geçeceği konak Gönül Dağı bekleyenleri için bilhassa merak edilirken kullanılacak konağın zamanı bir yer olduğu ve Sivrihisar Belediyesi tarafınca koruma altına alındığı belirtilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu