Televizyon

TRT 1 Dizisi Payitaht Abdülhamid 123. Bölüm Fragmanı Tanıtımı

Her Cuma akşamı Trt 1 kanalının en beğenilen dizileri arasında önemli yere sahip olan reytingleri alt üst eden Payitaht Abdülhamid dizisi, 1896’da, Sultan Abdülhamid’in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran Sultan Albülhamid ve periyodunu bizleri buluşturmaya devam ediyor. Sultan Abdülhamid’i canlandıran Bülent İnal’ın başrolünü oynadığı projede Hakan Bovay, Bahadır Yenişehirlioğlu şeklinde beğenilen adlar de projede yer ediniyor. Payitaht Abdülhamid dizisinin bu akşam yayın hayatına başlayan 122. bölümün arkasından, 30 Ekim Cuma akşamı yayınlanacak olan 123. kısmı merakla beklemeye başladı. başladı. Payitaht Abdülhamid123. yeni bölüm fragmanı izle gösterildi mi? Yeni bölüm tanıtımında bizleri neler bekliyor? şeklinde sorular önceden şimdiden sorulmaya başladı. Gelin haberimizin devamında Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni bölüm detaylarına göz atalım.

TRT 1 Dizisi Payitaht Abdülhamid 123. Bölüm Fragmanı Tanıtımı

Trt 1 ekranında bu akşam Payitaht Abdülhamid dizisinin 122. son kısmı ekrana geldi. Payitaht Abdülhamid dizisinin 123. yeni kısmı 30 Ekim Cuma akşamı saat 20.00’da izleyici ile buluşacak. Payitaht Abdülhamid 123. bölüm fragmanı;

Payitaht Abdülhamid 122. Son Bölümde Neler Oldu?

blank

Selanik’te bir mason toplantısı düzen edilmiş ve alınan karar ile Osmanlı’nın demir yolu yapıları, fabrikaları imha edilmiştir. O mason toplantısında, paşalardan birisi de bulunmaktadır. Bunun yanında bir tek paşaların bilmiş olduğu bir depo da imha edilmiştir. Selanik görevinden başarısızlıkla dönen Zülüflü İsmail, Ahmet ve Selim Paşa Abdülhamid’in talimatıyla sorguya alınır. Eşref, hem oğlunun derdine şifa bulmak, hem de patlamaların öcünü almak için Payitaht’a iz sürmeye gelir. Sarayda bir keman dinletisi gerçekleşir. Artin’i korumak suretiyle görevlendirilen Söğütlü ve ekibi Eşref Aziz’in gayrinizami harpçi bulunduğunu öğrenir.  Abdülhamid’in iyi niyeti Fatma’nın onun ile alakalı negatif düşüncelerini değiştirmeye yetmeyecektir. Gazeteciler, Albülhamid’in öldüğünü gazetelere yazmaktadırlar. Abdüllhamid’i Sultan Albulaziz şeklinde intihar süsüyle öldüğünü göstermeyi amaçlamaktadırlar.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Konusu Nedir?

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihin en oldukca dört gözle beklenen padişahları arasın oynayan, en oldukca tartışılan ve dünyanın  manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 senelik Padişahlık Periyodunu, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor.  Proje Tasarımı Osman Bodur’a ilişkin ve senaristliğini gene Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht – Abdülhamid”,  II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 senelik döneminde meydana katılan durumlar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli insanın hikâyesini seyirciye aktaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu