Televizyon

TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Aydoğdu ve Bozkuş karakterleri kimlerdir?

TRT 1 televizyonunda ekranlara katılan Uyanış dizisinde Bozkuş adlı karakter Sencer’ in adamlarından biridir ve aralarında güçlü bir bağ vardır. Sevilen dizinin başlangıcında büyük bir savaş verilirken bir taraftan da bir bebeğin dünyaya gelişi yaşanmaktaydı.

Aydoğdu ve Bozkuş karakterleri kimlerdir?

Savaş alanında Sultan Alparslan olduğu kılıç ve ok yaralarından dolayı şehit olurken öteki taraftan Büyük Selçuklu ölmekte olan önder Sultan Alparslan’ ın oğlu Melihşah’ ın kanından yeni bir bebek dünyaya gelmekteydi. Ölmeden ilkin ise Sultan Alparslan isteği oğlu Melihşah’ ın tahta geçmesine yönelikti. Melihşah oğlunun doğumu ile mutlu olurken anası ve babasının ölmesinden dolayı üzgündür. Bu esnada ise Melihşah’ ın oğlunun annesinin devletinin onu kabul etmeyeceği için iki tane seçenek sunulur. Bu seçenekler ya oğlunu seçmesi ya da devletini seçmesi üzerinedir. Yapacağı seçim kapsamında ise oğlunu bir önceden göremeyeceğini ve oğlunun günün birinde bu hanedanın sahibi olacağını ona söylerler. Ahmet’ in isminin başına ise sivri ok anlamına gel Sencer adı getirilir. Kısaca Sencer karakteri Sultan Melihşah’ ın erkek evladıdır.

Bozkuş ile Aydoğdu Kimdir:

Sencer beyin büyümüş olduğu görüntüler hızlıca geçilir ve Sencer bey büyür. Arkasından ise olduğu tüm dövüş eğitimlerinden başarı ile ayrılır. Aydoğdu ve Bozkuş ise Sencer beyin yakın adamlarından biridir. Bu esnada Sultan Melihşah ise babası için bir anıt yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu