Televizyon

TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun karakteri gerçekte kimdir?

TRT kanalının yeni dizisi Uyanış Büyük Selçuklu izleyicilerden güzel geri dönüşler aldı. Zamanı dizinin oyuncuları da bir fazlaca dikkat çekti. Projede dikkat çeken karakterlerden biri de Sencer’in anası oldu. İzleyiciler Sencer’in annesini canlandıran oyuncuyu araştırmaya başladı.

Sevilen dizinin ilk bölümünde Melikşah tahta çıkmak için eşi ve çocuğunu bırakmak mecburiyetinde bırakılmıştı. Nizamülmülk düzenlemiş olduğu bir oyuna Melikşah’ın eşinin doğum esnasında öldüğünü söyler. Başulu Hatunda Dedekurkut’un obasına yerleştirilir. Başulu hatun oğlu Sencer’i bu obada büyütür ve Sencer vatan sevgisiyle devletin problem yaşamaması adına Melikşah’ın karşısına çıkmamaya yemin eder.

Uyanış Büyük Selçuklu Başulu Hatun kim, gerçek adı?

28 Eylül 2020’de ilk bölümüyle sevenleri karşısına çıkan projede Sencer’in anası Başulu Hatun’u oyuncu Pınar Töre oynamaktadır.

Güzel ve yetenekli oyuncu son olarak Elimi Bırakma adlı projede yer almış önceden ise Bizim Öykü adlı projede rol almıştı. Pınar Töre oyunculuk kariyerine ise Karanlıktakiler adlı film ile başlamıştı.

Pınar Töre’nin oynadığı diziler

2020 – Uyanış Büyük Selçuklu

2019 – Elimi Bırakma

2017 – Bizim Öykü

2016 – Anne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu