TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Gevher Hatun karakterini canlandıran oyuncu kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Gevher Hatun karakterini canlandıran oyuncu kimdir? Leyla Feray kaç yaşında? biyografisi ve rol aldığı yapımlar

Ecdadımızı özetleyen dizilere bir yenisi önceden ekleniyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi oldukça yakında televizyonlarda olacak. Yurttaşlarımız Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Gevher Hatun’un kim bulunduğunu merak ediyor. Leyla Feray’ın kim olduğu belli oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu Gevher Hatun Kimdir?

TRT 1 ekranları yeni bir tarih dizisinde hazırlık yapıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi 28 Eylül 2020 Pazartesi günü televizyonlarda olacak. Sevilen dizinin yönetmeni Emre Konuk olacak. Yapımcısı ise Akli Film olarak göze çarpıyor. Sevilen dizinin oldukça fazla sevenleri kitlesine ulaşacağı tahmin edilirken uzun soluklu bir takım olması planlanıyor. Sevilen dizinin başrollerinde Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Gürkan Uygun, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci ve Mehmet Özgür şeklinde usta oyuncular yer verilmiştir. Sevilen dizinin oyuncu ekibi da tamamlanmaya başladı. Diziye son katılan ise Gevher Hatun’u oynayacak olan Leyla Feray oldu.

Uyanış Büyük Selçuklu Leyla Feray Kimdir?

1993 senesinde İstanbul’da gözlerini açan Leyla Feray, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünden mezun oldu. Kendisi Lal Dedeoğlu’nun biricik kız evladıdır. Kendisinin oldukça fazla oyuncu çevresi bulunduğunu ve bundan dolayı sektöre giriş yaptığını söylemiş oldu. Önceden 2013 yılındaki Ben Onu Fazlaca Sevdim dizisinde oynamıştı.

Leyle Feray Oynadığı Diziler

2013 –  Ben Onu Fazlaca Sevdim
2014 – Paşa Gönlüm (Türkan)
2015 – Ömrüm Sessiz Bir Feryat (Nağme)
2016-2017 Mükemmel Yüzyıl Kösem Bağdat Fatihi  IV. Murad (Ayşe Sultan)

Leyla Feray’ın Sevgilisi Var mı?

İki senedir Serhat Teoman adlı insan ile beraber olan Leyla Feray yalnız değildir. İkili sevgili olduklarını sosyal medya hesabındaki yorumlaşmalardan duyurmuştur. Leyla Feray hem de sosyal medyada da aktiftir. Başarıya ulaşmış oyuncunun Instagram hesabı @leylaferay olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir