Televizyon

TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Şelemzar şehri aslında nerdedir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisindeki karakterlerden Emir İlteber karakteri ciddi bir beğeni kitlesinden toplayan rollerden bir tanesi oldu. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Şelemzar’ın Emir’i olan Emir Eilteber rolünü Taner Turan canlandırıyor.

Taner Turan Kimdir?

Taner Turan 1969 senesinde Erzurum’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi esnasında Tiyatro açıklayan Turhan, Bursa Devlet Tiyatrosu’ndaki çalışmalarına devam etmektedir. Taner Turan ilk tv deneyimini Dadı dizisiyle yaşadı. Sonrasında Paramparça ve Kurtlar Vadisi Pusu’da çeşitli roller aldı. Ezel dizisinde aslolan ününü yakalayan Turan, Müessese Osman ve Kimse Bilmez dizilerinde de roller aldı.

Uyanış Büyük Selçuklu Emir İlteber Kimdir?

Projede Emir İltener Şalemzar’ın emiri konumundadır. Ek olarak Tuna Hatun’un babası olan İlteber, kararlarıyla ilgi çekmeye devam etmektedir. Ahmed Sencer’den nefret eden Emir İlteber, onu öldürmek istemiştir. Ama Ahmed Sencer’in ölümüne Have engel olmuştur.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin gelecek bölümlerinde Emir İlteber ile Hace karşı karşıya gelecek. Emir İlteber ile Ahmed Sencer arasındaki rekabet devam edecek.

Uyanış Büyük Selçuklu Şelemzar Neresidir?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde geçen Şelemzar şehri günümüzde İran’da yer verilmiştir. Şelemzar Selçuklu devletinin sınırları içinde oynayan bir beyliktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu