Televizyon

TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos’u Nik Xhelilaj kimdir?

28 Eylül Pazartesi itibari ile TRT1 kanalında yayınlanmaya süregelen Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi gerek oyuncu ekibi ile gerekse zamanı anlatışı ile ilk bölümden reyting rekorları kırdı. Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Ekin Koç ve Sevda Erginci benzer biçimde meşhur Türk oyuncuları kadroda bulunurken hem de Anavutkökenli oyuncu Nik Xhelilaj’da Yorgos karakteri ile dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Uyanış Büyük Selçuklu Yorgos kimdir?

Korkusuz bir Bizans kumandanı olan Yorgos, kardeşinin ölmesinin sorumlusu olarak Selçuklu’yu ve Türkleri görmekte ve Türklerden nefret etmektedir. Üst düzey ok ve kılıç kullanabile Yorgos kuvvetli bir Türk komutanı ile karşılaşmadığı için kendisini yenilmez zannetmektedir.

 

Selçuklu’yu yıkmanın tek yolunun içlerine girerek onları gafil avlamak bulunduğunu bilen Yorgos güçsüzleri öldürecek kuvvetli rakipleri karşısında ise kaçacaktır.

Nik Xhelilaj kimdir?

5 Mart 1983 tarihinde doğan Anavut oyuncu Türkiye’de oldukça fazla dizi ve film projesinde oynamıştır. 2012 senesinde Her Sevda Bir Veda ve Yitik Kent dizilerinde oynamış aldıktan sonrasında Türkiye2de kalmış olarak oyunculuk hayatına devam etmektedir. Son olarak Payitaht Abdülhamit dizisinde Marco karakterine canlandıracak olan Nik’in devletimizde oldukça fazla hayranı vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu