Teknoloji

Tüm yıl sonu için özel! İndirime giren otomobil modelleri! 200 bin TL’ye kadar indirimler!

2020 yılından bu yana yeni otomobil fiyatları sürekli artış gösteriyordu. Aslında bunun hem yurt içi hem de yurt dışı olmak üzere farklı sebepleri vardı. Uluslararası nedenler kısmında pandemi nedeniyle çip krizinin ortaya çıkması ve bunun sonucunda otomobil üretiminin askıya alınması yer alıyordu. Bu dönemde doğal olarak ülkemize otomobil gelemedi ve bu da fiyatların artmasında önemli bir rol oynadı.

İç nedenlere baktığımızda ise öncelikle Türk Lirası’nın dolar ve euro karşısında hızla değer kaybetmesi karşımıza çıktı. Bu dönemde Türk Lirası’nın değeri dolar ve euro karşısında çok kısa sürede hızla eriyerek sıfır otomobil dünyasında fiyatların artmasına neden oldu.

Şimdilerde ise tüm bunları geride bıraktık ve çip krizi nihayet sona erdi. Artık yeni otomobil sıkıntısı yok. Bu da arz tarafında artık bir sorun olmadığı anlamına geliyor ve fiyatların geri çekilmesine neden oluyor. Ayrıca Türk Lirası’nın değer kaybı da bir miktar yavaşladı. Bu nedenlere ek olarak yıl sonunun yaklaşması da bayileri kampanya yapmaya itiyor.

Hepsi yıl sonuna özel! Otomobil modelleri satışta!

Stoklarını eritme konusunda ise en istekli firma Seat. Şirketin Ibiza modelinde 25.000 TL’lik bir indirim sunduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu otomobil geçtiğimiz ay 795.000 TL’ye satılıyordu. Şimdi ise bu fiyatın 770.000 TL’ye düştüğüne şahit oluyoruz.

Satış hedeflerini tutturmak isteyen bayilerin satışa sunduğu bir diğer model ise Seat Leon. Özellikle genç kullanıcı kitlesini hedefleyen Leon, Kasım ayında 1.245.000 TL’den tüketicilere sunulmuştu. Aracın fiyatı Aralık ayında 55.000 TL’lik büyük bir indirimle 1.190.000 TL</strong>’ye geriledi.

İndirim kampanyasına dahil olan bir diğer otomobil ise Seat Ateca. Markanın SUV dünyasındaki temsilcisi Ateca, Kasım ayında 1.515.500 TL’ye satılıyordu. Modelin fiyatı şu anda 45.500 TL’lik bir indirimle 1.470.000 TL’ye gerilemiş durumda.

Seat bu kadar büyük kampanyalar yaparken diğer markalar da fiyatlarını sabitledi. Chery, Skoda ve daha birçok firma stoklarını eritmek için sabit fiyatlarla yoluna devam ediyor. Siz de bu indirimlerden yararlanmak istiyorsanız yıl bitmeden bayileri ziyaret edip fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu