Teknoloji

Ünlü Şirket İstanbul Bilişim iflasını açıkladı

Ünlü Şirket İstanbul Bilişim iflasını açıkladı. İstanbul Bilişim’in konkordato talebi İstanbul 1. Asliye Tecim Mahkemesi’nce reddedildi ve mahkeme firmanın iflasına karar verdi. Son yıllarda Türkiye’deki e-ticaret dünyasında yaşanmış olan en garip olaylardan biri de İstanbul Bilişim’in birçok ürün sattığı halde bu tarz şeyleri göndermeyip binlerce kişiyi mağdur etmesi oldu. Göz bakılırsa bakılırsa gelen bu durum karşısında uygun fiyatlı teknoloji ürünleri satın almayı düşünün binlerce şahıs İstanbul Bilişim tarafınca mağdur edildi.

Sonunda: İstanbul Bilişim iflas etti!

Son olarak web sitesi mahkeme sonucu ile kapatılmış olduğu halde başka bir site ile etkinlik göstermeye devam eden İstanbul Bilişim’in iflasına karar verildi. İstanbul Bilişim’in konkordato talebiyle açmış olduğu dava reddedildi. Mahkeme, İstanbul Bilişim (Retro Bilişim Hizmetleri Endüstri ve Dış Tecim LTD.nin iflasına karar verdi. Davacının istinaf mahkemesine itiraz hakkı bulunuyor.

Şimdi ne olacak?

Kati sayı bilinmemekle birlikte İstanbul Bilişim’in mağdur etmiş olduğu şahıs sayının 50 bin civarında olduğu tahmin ediliyor. Bundan sonrasında mağdur olanların alacakları için batkı masasına kayıt olması gerekiyor. İflas sonucu verildiği için firmanın haczi de mümkün olacağından firmanın mal varlıkları batkı masası altında toplanacak ve ödemeler buradan yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu