Televizyon

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi reytingleri nasıl izleniyor mu?

TRT 1 televizyonunda yeni başlamış olan Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi sezona iddialı bir giriş yapmış oldu. Büyük Selçuklu devletinin imparatorluk periyodu ve siyasal gelişmelerinin yanı sıra I.Melikşah’ın serüvenini konu edinen dizi, kuvvetli oyuncu ekibiyle da adından söz ettiriyor. Projede Buğra Gülsoy I.Melikşah karakterine hayat verirken ona Hatice Şendil, Ekin Koç, Sevda Erginci, Leyla Lydia Tuğutlu, Mehmet Özgür, İlker Kızmaz, Cemal Toktaş, Osman Sonant ve Gürkan Uygun şeklinde adlar birlikte rol alıyor.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi sevenleri yorumları

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni sezona göze çarptı. Ilk olarak dizinin oyuncu ekibi ile karakter-oyuncu eşleştirmeleri çok başarıya ulaşmış bulunmuş oldu. Dizi, seyircilere Büyük Selçuklu devletinin tarihini en doğru şekilde aktarmaya çalışırken, bununla birlikte devlet içindeki hususi yaşamdan kesitleri de izlemekteyiz.

Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi Pazartesi akşamları ekrana geldiği için karşısında aynı gün gösterime giren başarıya ulaşmış birçok dizi olsa da, Total’de gün birincisi olarak zirveye yerleşti. Dizi gene AB sıralamasında da birinciliği elden bırakmıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tam anlamıyla sezona damgasını vurdu. Gerek konusu gerek oyuncu ekibi ve zamanı dokusuyla izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başardı.

Her hafta reytinglerde birinci sıraya yerleşen Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi bu haftaki reyting sonuçlarına nazaran Total de ikinci sıraya düştü fakat AB’de birinci sırada yer ediniyor. İşte 21 Aralık günü reyting neticeleri:

TOTAL REYTİNG SONUÇLARI

1 – ÇUKUR

2 – UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU

3 – SELÇUK TEPELİ İLE FOX ANA HABER

4 – YASAK ELMA

5 – ESRA EROL’DA

6-SEFİRİN KIZI

7.MÜGE ANLI İLE TATLI SERT

8-MASTERCHEF TÜRKİYE

9- Hava Durumu

10-SHOW ANA HABER

AB REYTİNG SONUÇLARI

1 – UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU

2 – SELÇUK TEPELİ İLE FOX ANA HABER

3 – YASAK ELMA

4 – ÇUKUR

5 – MASTERCHEF TÜRKİYE

6-SEFİRİN KIZI

7-UYANIŞ BÜYÜK SELÇUKLU(ÖZET)

8-MÜGE ANLI İLE TATLI SERT

9-HAVA DURUMU

10-ESRA EROL’DA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu