Teknoloji

Milli 3D yazıcı Zaxe 8 milyon TL yatırım aldı

Milli 3D yazıcı Zaxe 8 milyon TL yatırım aldı. 3D yazıcı alanında Türkiye’nin önder şirketi Zaxe, aralarında KVK, Nevzat Aydın ve Muzaffer Akpınar’ın bulunmuş olduğu bir grup yatırımcıdan 8 milyon TL yatırım aldı.

Alınan bu yatırımla eğitim ve endüstri sektöründe önder konumda kullanılan Zaxe 3D yazıcılarının geliştirilmesi ve 2 senedir Ar-Ge çalışmalarını tamamladıkları bireysel kullanıcılara yönelik yeni 3D yazıcı modellerinin Türkiye ve dünya pazarına sunulmasını hedefleniyor.

Yerli 3D yazıcı markası Zaxe 8 milyon TL yatırım aldı Zaxe, 2015 senesinde yerli ve ulusal 3D yazıcı üretmek düşsel ile Kalımlı Gezgen ve Aydonat Atasever tarafınca kuruldu. İkili Zaxe markası ile ilk ürünleri X1’i 2016 senesinde piyasaya çıkarmayı başardı. Bu model hali hazırda 400’den fazla eğitim kurumunda kullanılmaktadır.

Zaxe, 2017 senesinde Keiretsu Melek Yatırımcı grubundan almış olduğu destek ile üretim ve Ar-Ge çalışmalarına hız vermiş, yeni modelleri ile eğitim kurumlarına ek olarak, Kobi ve endüstri kuruluşlarına uygun Z serisi modellerini başarı ile satışa sundu.2019 senesinde Genel Müdür Emre Akıncı’nın takıma iştirak etmesi ile şirket oldukça başarı göstermiş olduğu B2B segmentine ek olarak B2C’yi de hedefine aldı ve 4 yeni modelle geliştirdiği ürün gamını Türkiye pazarına ek olarak dünya pazarına da sunmak için çalışmalara başladı.

Türkiye’nin her kesimine ulaşacak Zaxe almış olduğu yatırım ile üretim kapasitesini artırarak, tüm ev ve okullarda bireysel kullanıcılar tarafınca kolaylıkla kullanılabilecek yeni nesil 3D yazıcılarını tüm Türkiye’ye sunmaya hazırlanıyor. Bu hedef doğrultusunda, 3D yazıcıların ülke geneline yayılmasında ve kolay erişilebilir olmasında yatırımcılar içinde yer edinen KVK’nın Türkiye’ye yayılmış satış ve teknik destek ağının oldukça büyük görevi olacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu