Teknoloji

Youtube Premium nasıl iptal edilir ?

Günümüzde kullanıcılar tarafınca kullanılan uygulamaların arasında olan Youtube ile ilgili yenilikler yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl içinde erişilebilir duruma katılan Youtube Premium özelliği ile beraber kullanıcılara çok güzel özellikler sunuluyor.

Youtube Premium Nasıl İndirilir?

Youtube Premium’u indirilebilmesi için uygulamanın cihaza indirilmesi peşinden bireysel ve aile için ortaya konan paketlerden istenilenlerin seçilmesi ve sonrasında oyasıya müzik keyfine kesintisiz, reklamsız ve arka planda çalabilecek şekilde varabilirsiniz. Aşağıdaki bölümde indirime işlemleri sıralanmıştır.

Youtube uygulamasına giriş yapmış olup,
Profil fotoğrafı simgenize tıklayıp,
Ayarlara giriş yapıp,
Kitaplık ve indirilenler seçeneğini seçip,
İndirme bağlantısına tıklayıp,
Tüm bağlantı türlerini seçip,
İndirme işleminiz tamamlayabilirsiniz.

Youtube Premium Nasıl Abone Olunur?

Abone olunabilmesi için Youtube girildikten sonrasında Premium sekmesine geçiş yapılması gerekmektedir. Burada ilgili alanların geçilmesiyle beraber ilk 3 ay parasız sürüm kullanılmaya başlanabilmektedir. Bu 3 ayın sonunda kullanıcılar hizmetlerden memnun kalmaları halinde aboneliklerini ücretli bir durumda devam ettirebilmektedirler. Abonelikler kapsamında 4 seçenek bulunmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Tek kişilik bireysel abonelik paketi,
Yalnızca YouTube müzik aboneliği(bireysel)
5 kişilik aile abonelik paketi,

Yalnızca youtube müzik aboneliği(aile)

Youtube Premium Özellikleri

Youtube Premium ile beraber kullanıcılar abone olunan kanalların son videolarını istemeleri halinde otomatikman indirebilmekte, reklam kesintisi yaşamadan video keyfini yaşayabilmekte, müzikleri yüksek kaliteli bir durumda arka plandan dinlemeye devam edebilmekte ve ekran içinde ekran özelliği ile değişik bir işlem esnasında videoları izlemeye devam edebilmektedirler.

Youtube Öğrenci Aboneliği

Youtube Premium özelliği öğrenciler için her ay 16.99 TL yerine 9.99 TL’ye sunuluyor. Öğrenciler için oluşturulan bu kampanya ile beraber ayrıcalıkların faydalanılması mümkün hale geliyor.

Youtube Premium Nasıl İptal Edilir?

Youtube Premium’un iptal edilebilmesi için aşağıdaki bölümde sıralanmış olan adımlar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu adımlar gerçekleştirildikten sonrasında abonelik süresi sonlanana kadar abonelik avantajlarından yararlanılabilecektir.

Ücretli üyeliklere tıklayın,
İptal etmek istediğiniz üyeliğe tıklayın,
İptal et butonuna tıklayın,
İptal nedeninizi seçerek ileri butonuna dokunun,
Evet, iptal et’ e tıklayın

Youtube Premium Nasıl Duraklatılır?

Youtube Premium’un iptal etmek yerine 1 ile 6 ay içinde duraklatılması mümkün olmaktadır. Bunun yapılabilmesi için aşağıdaki adımların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Profil resminizden ücretli üyeliklere tıklayıp,
Duraklatmak istediğiniz pakete tıklayıp,
Devre dışı bırak butonuna tıklayıp,
Duraklat’ a tıklayıp
Kaç ay duraklatılacağının seçilmesi gerekmektedir.

Bu süre süresince üyeliğin avantajları kullanılamamaktadır. Duraklatma sonlandırılmak istendiğinde hesaba giriş meydana getirilen kısımdan tekrardan etkin hale getirilebilmektedir.

Youtube Kanal Üyeliği İptal Etme

Kanala ücretli bir durumda üye olunabilmesine karşılık bu üyeliklerin iptal edilmesi için de extra işlem yapılması gerekmektedir. Bu üyelikler herhangi bir işlem yapılmadığında her ay yenilenmektedir. İptal edilebilmesi için hesaba giriş yapılması ve iptal edilmek istenen kanal üyeliğinin seçilerek ayrıcalıkları göster kısmında seçilmesi gerekmektedir. İptal et seçeneğine basıldığında üyelik iptal edilecek sonraki ay faturalandırma yapılmayacaktır.

Youtube Premium Üyelik Devam Ettirme

Üyeliklerin duraklatılması peşinden devam ettirilebilmesi için profil resmi üstünden ücretli üyeliklere basılması ve peşinden devam ettir denilmesi kafi olmaktadır. Yeniden duraklatılmak istendiğinde ise yukarıdaki bölümde anlattığımız şekilde durdurabilmekte, istendiği süre tekrardan devam ettirelebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu