Televizyon

Acun Ilıcalı’nın EXXEN Platformu ne zaman yayın hayatına başlıyor?

Dünya çapınca çok yaygınlaşmış olan sosyal medya dizi ve film platformlarına Acun Ilıcalı’ da ekleniyor. Ilıcalı’nın yeni projesi EXXEN ile Netflix, Blu TV, Amazon TV benzer biçimde sosyal medya platformlarına meydan okuyor. Peki Exxen ne demek? Exxen nedir? Acun Ilıcalı projesi Exxen platformu ne süre açılacak? Gelin bu soruların cevaplarına birlikte göz atalım.

Netflix’in tüm dünyada etkin bir durumda kullanılmaya başlamasının arkasından Tv8’in sahibi medya patronu Acun Ilıcalı’nın, uzun süredir düşündüğü dijital yayın platformu projesini hayata geçirmek üzere. Peki Exxen nedir?

EXXEN Ne Demek?

blank

Acun Ilıcalı’nın programı olan “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasına adını veren Ali Taran’ın, Acun Ilıcalı’nın yeni projesine hangi sebeple Exxen adını verdiği bilinmiyor. Ama kelimeyi parçaladığımızda Ex kelimesinin ingilizcede eski anlamına, Xen kelimesinin ise alternatif anlamına geldiğini biliyor. Ex-Xen kelimelerini birleştirdiğimizde ise “Eski Alternatif” olarak karşımıza çıkıyor.

Exxen Nedir?

blank

Acun Ilıcalı’nın yeni projesi olan Exxen dijital gösterim platformudur. Netflix, Blue TV, Amazon TV benzer biçimde sosyal medya dizi/film gösterim platformlarına rakip olarak Exxen’i seyircisinin beğenisine sunacak.

Acun Ilıcalı’nın EXXEN Platformu ne zaman yayın hayatına başlıyor?

Acun Ilıcalı’nın yeni projesi olan Exxen dijital gösterim platformu, 1 Ocak’ta yayına başlamış olacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu