Televizyon

TV8 dizisi Kırmızı Oda dizisi Tuna karakteri gerçekte kimdir?

TV 8 kanalında geçtiğimiz dönem içinde gösterim hayatına süregelen ve ilk bölümünden itibaren izleyicilerin ilgisini üstünde toplayan Kırmızı Oda dizisi yeni bölümlerini yayınlamaya devam ediyor. Son olarak dizinin gösterime giren son bölümünde izleyicilerin karşısına geçen Tuna karakteri hakkında bilgiler başlamış durumda.

Kırmızı Oda Tuna Kimdir?

TV 8 kanalının beğenilen dizisi Kırmızı Oda’daki Tuna karakterine Gülçin Şahin hayat vermektedir.

TV8 dizisi Kırmızı Oda dizisi Tuna karakteri gerçekte kimdir?

Gülçin Şahin, 1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini tamamlaması sonrasında kendi alanında bir süre çalışan Şahin önceden sonrasında oyunculuğa önem vererek 2013 senesinde Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Kısmı’nü tam burslu olarak kazanmıştır. Buradaki eğitimini 2017 senesinde bitirdikten sonrasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda Program Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Geçen süre içinde oldukça fazla tiyatro oyununda oynadığı benzer biçimde dizi ve film deneyimleri de oldu. 2018’de Ankara Internasyonal Film Festivali’nde En İyi Destek Kadın Oyuncu olarak seçildi. Kendisinin oldukça malum beyazperde filmleri içinde Sibel, 7. Koğuştaki Mucize ve Çatlak ve Kumbara filmleri içeriyor.

2018’de Gülperi dizisinde 30 bölüm süresince Alınyazısı karakterini canlandıran başarı göstermiş oyuncu şimdilerde ise TV 8 kanalında gösterime giren Kırmızı Oda dizisinde Tuna karakterini canlandırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu