Televizyon

Yemek Programı sunucusu Turgay Başyayla Kimdir?

TURGAY BAŞYAYLA KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

Turgay Başyayla, 1976 senesinde memleketi Çankırılı olan Zonguldak’ta hayata merhaba dedi. İlk ve orta öğrenimini Çankırı’da tamamladıktan sonrasında Kıbrıs’ta Doğu Akdeniz Üniversitesi Internasyonal İlişkiler Kısmı’nde oynamış yapmış oldu. Hem sanatçı hem de sunucu olan Turgay, oldukça 2000 senesinde çıkardığı “Nazlıcan” albümü ile tanınıyor. Turgay Başyayla, albümü çıkardıktan sonrasında oyunculuk kariyerine girdi ve “Şizofren Aşk” adlı TV sinema filminde boy gösteren rol aldı.

YEMEK PROGRAMI SUNUCUSU TURGAY BAŞYAYLA KİMDİR?

Mart 2005’te Mesut Uçakan’ın yönetmenliğini yapmış olduğu önem verilen TRT projelerinden önde gelen ” Otel İstanbul ” da başrolde oynadı. Aynı senenin Temmuz ayında “Anne Yada Leyla” filmini çekmeye devam etti. 2006 senesinde “Harput Fatihi” adlı bir dönem sinema filminde boy gösteren Belek Gazi’yi canlandıran Turgay Başyayla Arslan Kaçar’dan beyaz perde ve oyunculuk dersleri almıştır.

Tv kariyerine TRT-İNT’de “Sıla Türküleri” programı ile başladı. Daha sonrasında Türk Halk Müziği sanatçı ödülüne layık görüldü.  2008’den 2009’a kadar “Türkçe Şarkı Şiirleri” yazdı. 2015’te çekimine başladığı ve halen devam eden “Lezzet Yolculuğu” programı hala devam etmektedir.

TURGAY BAŞYAYLA EŞİ VE ÇOCUKLARI

Turgay Başyayla’nın eşinin adı, Burcu Başyayla. Uzun seneler süresince beraber olan popüler çiftin 3 oğlu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu