Televizyon

Blu TV dizisi Saygı oyuncuları ve karakterleri kimlerdir?

Türkiye’de oldukça tercih edilen dijital medya platformlarından biri olarak karşımıza çıkan BluTV’nin yeni projesi Saygı– Bir Ercüment Çözer Dizisi sevenler tarafınca heyecanla umut ediliyor. Bugün platformda yayınlanmaya başlamış olacak olan Saygı dizisi hakkında bilgiler da devam ediyor.

Blu TV dizisi Saygı oyuncuları ve karakterleri kimlerdir?

Saygı-Bir Ercüment Çözer Dizisi’nin oyuncu ekibine bakıldığında çok deneyimli adların oynadığı görülüyor. Saygı dizisinde  Nejat İşler, Boran Kuzum, Miray Daner, Erkan Can, Tansu Biçer ve Rojda Demirer benzer biçimde önem verilen oyuncular rol alıyor. Ek olarak dizinin senaristliği Ercan Mehmet Erdem tarafınca yazılırken yönetmen koltuğunda ise Ali Taner Baltacı oturuyor.

Bir döneme damgasını vurmuş olan Behzat Ç. Dizisinden tanınan Ercüment Çözer’in yaşamının anlatılacağı projede Ercüment karakterine dair bilinmeyenler izlenecek. Ercüment Çözer ile yaşadıkları şanssız durumlar peşinden birleşen Harp ve Helen de bu hikayede önem verilen rol alacaklar.

Ercüment Çözer- Nejat İşler

İstanbullu kuvvetli bir iş adamı olan Ercüment korkusuzluğu ve sosyopatlığı ile dikkat çekiyor. Toplumda tamamlanmamış bulunduğunu düşündüğü saygının sağlanması için bireysel çabasını sürdürmektedir.

Savaş- Boran Kuzum

Daha oldukça genç olan Savaş, babasının bir tanımış olduğu aracılığı ile üniversitenin arşivinde iş koşturmacasındadır. Ayakları yere basan bir genç olan Savaş babası ile oldukça anlaşamaz ama arşivde emek harcayarak para kazanmakta ve ailesine bakmaktadır.

Helen- Miray Daner

Üniversitede fizik okuyan Helen ek olarak tiyatro ile ilgilenmektedir. Hem güzel hem de akıllı olan Helen babasız büyümesine bağlı olarak yalnız hissetmektedir. Babasızlık onu önceden keskin ve sert bir karaktere büründürmüştür.

Hasret-Rojda Demirer

Hasret, Türkiye’nin en oldukça izlenen programlarından birinde büyük sırlarla dolu cinayetleri çözmektedir. Kendi ayakları üstünde duran ve kuvvetli bir duruş sergileyen Hasret karşısına çıkan bir cinayette asla olmadığı kadar zorlanacaktır.

Yavuz-Erkan Can

Ufak yaştan beri Ercüment ile birlikte olan Yavuz onun en önem verilen dostudur. Sessiz ve ağır kanlı yapısı ile dikkat çeken Yavuz, Ercüment’i her koşulda desteklemektedir. Bilhassa Ercüment’in kendi adalet anlayışına nazaran yaptıklarına en oldukça o destek olmaktadır.

Savcı Halit

Savcı Halit evlidir ve bir çocuk babasıdır. Karısı ile problemler yaşayan Halit evde mutlu olmadığından işine extra ilgi göstermektedir. İşinden başka bir şey düşünmeyen Halit’in adaleti sağlama anlayışı konusunda tartışmalar vardır. Karşısına katılan bir dosyayı çözümlemek adına programcı Özlem ile beraber çalışmak durumunda kalacaktır. Bu olay onu şimdiye kadar asla yormadığı kadar yoracaktır ve sonucunda ise hayatındaki değerleri sorgulamasına sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu