Televizyon

Garanti Bankası reklamında oynayan Atatürk’e benzeyen kişi kimdir?

Garanti BBVA tarafınca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na hususi olarak hazırlamış olduğu reklam büyük bir ilgi oluşturmayı başardı. Cumhuriyet’in kurum öyküsünü zeybek oyunuyla özetleyen reklam sinema filminde boy gösteren Türkiye’yi oluşturan yüzler Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde bir araya geliyor.

Garanti Bankası reklamında oynayan Mustafa Kemal Atatürk’e benzeyen kişi kimdir?

Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oynarken görüldüğü filmimizde değişik kesimlerden ve her yaştan yüzler Mustafa Kemal Atatürk’e birlikte rol alıyor. Seslendirmesini Halit Ergenç’in yapmış olduğu Mustafa Kemal Atatürk’e Mustafa Preşeva hayat veriyor.

Mustafa Preşeva kimdir?

Kosova sınırları içindeki Mitroviça şehrinde 1961 senesinde gözlerini açan Preşeva, 1992’de Yugoslava’nın bölünmesiyle sonuçlanan harp sürecinde aşk ilişkisi ve harp sebebiyle İstanbul’a yerleşti. Belgrad Teknik Üniversitesi Makine Kısmı sonrasında Belgrad Acıklı Sanatlar Fakültesi Beyazperde ve Kurgu bölümünden mezun olan Preşeva, 1984 yılından bu yana yönetmen yardımcılığı ve kurgucu olarak beyaz perde ve tv sektöründe iş koşturmacasındadır.

Aktörlük yapmayı seven Preşeva, bazen arkadaşlarının projelerinde amatör oyuncu olarak da rol almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu