Televizyon

Kanal D yarışma programı Gelinim Mutfakta yarışmacı İlayda neden yarışmadan ayrıldı?

Kanal D yarışma programı Gelinim Mutfakta yarışmacı İlayda neden yarışmadan ayrıldı?

 

Yeni sezonuna 14 Eylül’ de süregelen Gelinim Mutfakta adlı programda bir ekip şok edici gelişmeler yaşanmış ve program da bir yaprak dökümü yaşanmıştı. Sunuculardan kabul edilen Fatih Ürek’ in yarışmadan ayrılışının arkasından bugün ise İlayda Doğan’ ın Gelinim Mutfakta programından ayrılıp ayrılmadığı gündemdeki yerini aldı.

GELİNİM MUTFAKTA ADLI PROGRAMDAN YENİ BİR AYRILIK MI YAŞANDI

Ekranlara 14 Eylül 2020 zamanında merhaba diyen ve sevenler tarafınca sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta, ayrılık haberleri gündeme gelmekte. Bu ayrılık haberi ise programa ilk katılan yarışmacılardan kabul edilen İlayda Doğan’ dır. Bunun üstüne programı sevenler sosyal medya üstünden nedenini münakaşaya başladı. Peki İlayda Doğan yarışmadan çekilecek mi yoksa bu bir izlenme oranı arttırma taktiği mi.

Programın ilk yayınlandığı 14 Eylül tarihinden beri ekranlara katılan yarışmacı İlayda Doğan, uzun bir süredir ortalıkta gözükmüyor ve bundan dolayı yarışmada büyük rakibi olan Zeynep’ den geri kalmakta. Zeynep ile İlayda’ nın yaşamış olduğu tartışmalar ara ara ekranlarımıza gelmektedir lakin meydana getirilen minik çaplı bilgiler neticesinde ikilinin kavgalarının sahne arkasında da yaşandığı biliniyor.

Zeynep’ in karakter incelemesi yapıldığında, daima en ön safta yer almak isteyen doğrusu “hep ben ille de ben” karakterine haizdir. Bu yüzden İlayda’ nın üstüne çokça gitmekte olan Zeynep, İlayda’ nın yapmış olduğu en minik şeyi bile eleştirmektedir ve bu huyu İlayda ile İlayda’ nın kaynanası Gülcan’ ı bayağı bezdirmiştir.

GELİNİM MUTFAKTA İLAYDA DOĞAN AYRILDI MI, GERİ DÖNECEK Mİ

27 Ekim tarihinde Salı günü gösterime giren programda durumlar iyice birbirine girmişti. Kaynana Gülcan tıpkı öteki kaynanalar şeklinde gelinine yüksek puan verince Aysun ile Zeynep bu duruma karşı çıktı ve tartışmayı başlattılar. Fakat şunun altını çizmek gereklidir ki; benzer puanlama yöntemini Nurten hanım ve Yasemin hanımda yapmıştır ki bu durum aslına bakarsak oldukça alışılmış bir şeydir. Kaynanalar gelinlere nazaran karar vermektedir. Bu tartışmada ise Aysun ile Zeynep, İlayda ve kaynanası olan Gülcan’ ın üstlerine aşırı gitmiştir.

 

Bu kaos ortamında yarışmada kalmanın gerekliliklerinden birinin kavga etmek bulunduğunu düşünen Ezgi’ de münakaşaya katılıp İlayda ile kaynanasına yüklenince ipin ucu koptu. İlayda Doğan önceden fazla katlanamadı ve;

“Alın istemiyorum hiçbir şey, Bilezikleri de çıkartıyorum alın gidiyorum.” Dedi ve stüdyoyu terk etti.

Lakin oldukça kısa sürede doğrusu aynı bölümün erken dakikalarında Zeynep kaynanası ile aralarında geçen konuşmayı duymak istemedi için sinirlenmişti ve Onur derhal duruma el koyup vakası oracıkta dindirmişti. Şu demek oluyor ki Zeynep birinin kendine yapmasını istemediğini bir başkasına açıklayan biridir. Bu sayede ise artık İlayda ile kaynanası Gülcan hanımı canından bezidirdi. Bu yüzden İlayda ve kaynanası Gülcan’ ın önümüzdeki bölümlerde neler yapacağı daha tam belli değildir.

İlayda’ nın gidişi ile Onur bey derhal vakaya müdahale etti ve İlayda’ yı stüdyoya geri getirdi lakin bu sorunların Hâlâ dindiği düşünülmüyor hatta kulağımıza katılan bir bilgiye nazaran İlayda ve kaynanası Gülcan bu hafta yarışmadan çekileceklerini dile getirecek şeklinde.

GELİNİM MUTFAKTA ADLI PROGRAMDAN İLAYDA AYRILABİLİR

İlayda’ nın yarışmadan çekilmek istemesinin başlıca sebeplerinden biri Zeynep’ in durmadan yaptığo baskıdır. Öteki yarışmacılar ise kuvvetli olanı yenmek yerine kuvvetli olanın yanında olmayı tercih etmişlerdir. Şu demek oluyor ki bu sebep ile Aysun ve yarışmanın en yeni katılımcılarından olan Ezgi, Zeynep’ e arka çıkmakta ve hedef alınan İlayda’ ya sözlü sataşmada bulunmaktadır. Bunun üstüne ise İlayda, bu bombardımana dayanamaz ve yarışmadan çekilmek istemektedir. Gülcan’ da bu durumdan sıkılmış olsa gerek ki oda gitmek istemektedir.

Her ne kadar İlayda ile kaynanası Gülcan yarışmadan çekilmek isteseler bile programa ilk yarışmacı olarak katıldıklarında imzaladıkları sözleşmeler buna izin vermemektedir. Şu demek oluyor ki direk bir çıkış yapamayabilirler fakat Gülcan hanım ile ilgili ya da İlayda ile ilgili bir sıhhat sorunundan bahsedip yarışmadan çıkabilirler. Lakin kulağımıza katılan son dakika bilgilerine nazaran İlayda yarışmaya devam edecek şeklinde görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu