Televizyon

Maraşlı dizisi reytingleri nasıl izlendi mi?

ATVnin en yeni dizilerinden önde gelen Maraşlı dizisi 11 Ocak 2021 Pazartesi günü televizyonlarda yerini alacak. Sevilen dizinin izlenme oranların iyi mi olduğu, reyting sonuçlarının ne olduğuna haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. Dört gözle beklenen dizinin ne kadar reyting alacağı, dizinin tutup tutmayacağı izleyiciler tarafınca heyecanla sorulan sorular içinde içeriyor.

Reyting sonuçları

Maraşlı dizisinin yapımcılığını Tims Prodüksiyon yapmaktadır. Dört gözle beklenen dizinin senaristliği Ethem Özışık tarafınca yazılıyor. Başrollerinde başarılı oyuncu Burak Deniz ve güzel ve yetenekli oyuncu Alina Boz’un bulunmuş olduğu dizinin konusu Mahir adındaki gazetecinin bir adam öldürmeye tanık olmasıyla başlıyor. Gazetecinin o anlara tanıklık etmesinden sonrasında başına ilgin durumlar yer almaya başlıyor. Sevilen dizinin ilk kısmı 11 Ocak Pazartesi günü yayınlacak. Sevilen dizinin pazartesi günü gösterime giren dizilerle içinde iyi mi bir rekabet olacağı, Maraşlı’nın reytinglerde kaçıncı sırada olacağı, birinci olup olamayacağı heyecanla planlanıyor.

Sevilen dizinin reytingleri nasıl?

Pazartesi günü Türk tv kanalında Maraşlı’yı çok sıkıntılı bir rekabet bekliyor olacak. Pazartesi günü gençler tarafınca fazlaca fazla izlenen Çukur dizisinde rakip olmanın yanı sıra genç kızların ve ev hanımlarının sevmiş olarak izlediği Yasak Elma dizisini de karşısına rakip olarak alacak. Uyanış Büyük Selçuklu ve Sefir’in Kızı şeklinde dizilerin de rakibi olacak. Bu şekilde büyük ve fazlaca izlenen dizilerin karşısında Maraşlı’nın tutunup tutunamayacağı merak konusu. Maraşlı dizisi saydığımız dizilerin izlenme oranlarına karşı ayakta durabilecek mi göreceğiz.

Maraşlı dizisi izlenir mi?

Dizilerin izlenebilmesi isin ilk olarak güzel bir içerik gerekiyor. Maraşlı dizisinin senaristliği üstünde iyice düşünülerek tasarlanıp yazıldıysa ve ekranlara da güzel yansıtılır ve duygular seyirciye en organik haliyle yansıtılırsa Maraşlı dizisi ekranlara tutunabilir. Izleyiciler tarafınca beğeniyle izlenebilir. Dizilerde başarıya ulaşmış içerik ve başarıya ulaşmış, organik oyunculukların yanında başrollerin uyumu da fazlaca önemlidir. Dizilerdeki karakterler arasındaki uyum ne kadar fazlaysa izleyiciler de hikayenin gerçekliğine aynı oranda inanıyor. Sefir’in Kızı dizisinden önek verecek olursak dizi iki sezondur televizyonlarda seyircisine kavuşuyor ve izleyiciler tarafınca çok sevilerek izleniyor. Izleyiciler başroller olan Nare ve Sancar arasındaki uyumu organik ve gerçekçi buluyor. Maraşlı dizisinde bakacak olursak Burak Deniz ve Alina Boz da tip olarak birbirlerine yakışıyor. Dizideki olayların akışı ve iki başrolün ilişkisi güzel işlenirse dizinin izlenmemesi için hiçbir sebep kalmıyor.

Sevilen dizinin izlenme oranları

Pazartesi günü bu kadar beğenilen ve izlenen dizinin içinde Maraşlı’nın kafi reytinglere ulaşıp ulaşamayacağı insanların aklında sual işareti oluşturuyor. ATV’nin rakipleri içinde Fox TV’nin Yasak Elma’sı, TRT 1’in Uyanış Büyük Selçuklu’su, Star TV’nin Sefir’in Kızı ve Show TV’nin Çukur’u içeriyor. Maraşlı dizininin bu rakipler karşısında birinci olamayacağı düşünülüyor ama ilk 5 içinde kendisine yer bulabileceği tahmin ediliyor. Yüksek soluklu dizinin 5-6 reyting oranlarına haiz olması dizi için güzel bir başlangıç olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu