Televizyon

Türkiye’de Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

Türkçesi “Kara Cuma” olan indirim günü, her yıl Kasım ayında dünyanın neredeyse her yerinde gerçekleşiyor. Her yıl gerçekleşen bu indirim günü, 1952 yılından beri ABD’da Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul ediliyor. Kasım ayının yaklaşması ile birlikte Black Friday indirimlerini bekleyen diğer kişiler, indirimlerin ne süre başlayacağını araştırmaya başladı. Gelin Türkiye’de Kara Cuma indirimleri ne zaman başlamış olacak?

blank

Devletimizde son yıllarda çok popülerleşen Black Friday (Kara Cuma) indirimleri şimdiden bekleyişte olan kişiler tarafınca bilgi edinilmeye başladı. Efsaneleşmiş Cuma olarak da malum Black Friday indirimleri ne zaman?

Türkiye’de Black Friday İndirimleri Ne Zaman Başlıyor?

Her yıl Kasım ayının son perşembesin de kutlanan Şükran Gününden sonraki gün gerçekleşen Kara Cuma indirimleri, bu yıl 27 Kasım Cuma günüde başlamış olacak.

Kara Cuma Nedir?

blank

Kara Cuma indirimi ilk kez 1961 senesinde kurlanan Şükran gününden sonraki gün gerçekleşti. Bu indirime verilen Black Friday isminin sebebi ise Philadelphia’de alışverişten dolayı oluşan karmaşa ve zorluklar sebebi ile bu isim verilmiştir. Dünyaca meşhur alış-veriş mağazaları oldukca erken saatte açılışlarını yapar ve oldukca geç saatlere kadar alış-veriş hizmetini devam ettirmektedir. Black Friday indirimlerin mağazalar o denli fazla doluyor ki, kişiler içinde anlaşmazlıklar ve kavgalar çıkabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu