TV 8 dizisi Kırmızı Oda Tuna karakteri kimdir?

TV 8 kanalında geçtiğimiz dönem içinde gösterim hayatına süregelen ve ilk bölümünden itibaren izleyicilerin ilgisini üstünde toplayan Kırmızı Oda dizisi yeni bölümlerini yayınlamaya devam ediyor. Son olarak dizinin yayın hayatına başlayan son bölümünde izleyicilerin karşısına geçen Tuna karakteri hakkında bilgiler başlamış durumda.

Kırmızı Oda Tuna Kimdir?

TV 8 kanalının beğenilen dizisi Kırmızı Oda’daki Tuna karakterine Gülçin Şahin can veren vermektedir.

Gülçin Şahin, 1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini tamamlaması sonrasında kendi alanında bir süre çalışan Şahin önceden sonrasında oyunculuğa önem vererek 2013 senesinde Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Kısmı’nü tam burslu olarak kazanmıştır.

TV 8 dizisi Kırmızı Oda Tuna karakteri kimdir?

Buradaki eğitimini 2017 senesinde bitirdikten sonrasında Bilkent Çocuk Tiyatrosu’nda Program Koordinatörü olarak çalışmaya başladı. Geçen vakit içinde oldukça fazla tiyatro oyununda oynadığı benzer biçimde dizi ve film deneyimleri de oldu. 2018’de Ankara Internasyonal Film Festivali’nde En İyi Destek Kadın Oyuncu olarak seçildi. Kendisinin en fazlaca malum beyaz perde filmleri içinde Sibel, 7. Koğuştaki Mucize ve Çatlak ve Kumbara filmleri yer ediniyor.

2018’de Gülperi dizisinde 30 bölüm süresince Alınyazısı karakterini canlandıran başarıya ulaşmış oyuncu şimdilerde ise TV 8 kanalında yayın hayatına başlayan Kırmızı Oda dizisinde Tuna karakterini canlandırıyor.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir