Televizyon

TRT 1 dizisi Gönül Dağı Dizisinin Konusu Gerçek Hikaye mi?

TRT 1’de gösterim hayatına süregelen Gönül Dağı dizisi gerek konusu, gerekse oyuncuları ve anlattığı güzel hikayesi ile izleyicinin merakını cezbetmeyi başardı. Oyuncuları içinde Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşen kalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Yapıt Eyüboğlu benzer biçimde adların oynadığı dizinin çekimleri Eskişehir’de gerçekleşiyor. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan 3 gencin aşkını, hayallerini ve günlük yaşamını özetleyen Gönül dağı konusu gerçek öykü mi? Mustafa Çiftçinin öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı dizisi gerçek öykü mi? dört gözle beklenen sorunuza yanıt niteliğindeki haberimizin detaylarını yazımızdan öğrenelim.

blank

TRT 1 dizisi Gönül Dağı Dizisinin Konusu Gerçek Hikaye mi?

İyi bir izlenme oranı ile izleyenler üzerinde beğenilen dizi Gönül dağı çekilmiş olduğu yer, karakterler ve hikayesi ile oldukça konuşuluyor TRT 1’in başarıya ulaşmış dizilerinden biri olmaya hak kazanan dizinin hikayesinin gerçek olup olmadığı merak konusu oldu. Mustafa Çiftçinin Bozkırda altmışaltı kitabından esinlenerek senaryolaştırılan Gönül dağı dizisi

Eskişehir’de çekimleri gerçekleştirilirken Mustafa Çiftçinin eserinde vaka örgüsü Yozgat’ta  geçmektedir. Kitap da devrin şartları ile yazılan bozkır hikayesi günümüze uyarlandığı için birebir aynı gitmese de karakterler ve anlatılan aşk hikayesi kitap ile uyumludur. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu