Televizyon

TV 8 Dizisi Kırmızı Oda Akif karakteri kimdir?

GundemLab.com – TV8’de yayınlanmaya süregelen ve yayınlandığı ilk günlerden beri reyting rekorları kıran Kırmızı Oda gerçek yaşamdan hikayeleri oynamaktadır. Konusu ile bayağı Türk dizisi konularından değişik olmuş ve farklılığı sebebiyle seyircileri kendisine çekmiştir. Hep aynı ve bayağı konulardan sıkılan sevenler, bununla birlikte gerçek hikayeleri anlatması sebebi ile Kırmızı Oda’yı tercih ediyor. Peki Kırmızı Oda Akif kimdir, gerçek can veren hikayesi nedir? Kırmızı Oda dizisinde Akif karakterini oynayan Deniz Hamzoğlu kimdir? Detaylar haberimizde…

TV 8 Dizisi Kırmızı Oda Akif karakteri kimdir?

Kırmızı Oda yalnız şaşırtıcı hikayeleri ile değil bununla birlikte konukları ile de dikkat çekmeyi başarıyor. “Kırmızı Oda” yedinci bölümünde oynayan Deniz Hamzaoğlu, Doktor Piraye’nin müşterisi Akif karakterini canlandıracak. Bulduklarını yanından ayırmadığı bir çöp torbasında taşıyan Akif, saplantılarının esiri olmuştur, hikayesi ile “Kırmızı Oda” izleyicilerinin ilgisini çekeceğe benziyor.

Deniz Hamzaoğlu Kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Akif karakterini canlandıran Deniz Hamzaoğlu 24 Kasım 1979’da İstanbul’da hayata merhaba dedi. 39 yaşındadır.

İlk ve orta öğrenimini Yalova’ da tamamlamıştır. Sırasıyla; Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, İstanbul Üniversitesi Arkeoloji, Konya Selçuk Üniversitesi Radyo-Tv ve Beyaz perde Bölümleri’nde eğitim görmüştür.
Öğrenciliği esnasında müzik gruplarında gitar çaldı. 2002 senesinde Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Kısmı’ nü kazanmıştır, mezun olduktan sonrasında aynı üniversitede Yüksek Lisansını Rejisörlük Kısmı’ nde tamamladı. Konya Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu ve Antalya Kent Tiyatrosu’ nda oyuncu ve reji asistanı olarak oynamış aldı.
Antalya Kent Tiyatrosu’ ndan ayrıldıktan sonrasında İstanbul’a yerleşti, birçok tiyatroda oyuncu, rejisör ve sanat yönetmeni olarak çalıştı. Ulusal ve Internasyonal festivallere yönetmen ve oyuncu olarak katıldı. Konya Selçuk Üniversitesi, Adana Çukurova Üniversitesi Tiyatro Bölümlerinde ve eğitim kurumlarında oyunculuk, diksiyon, yönetmenlik dersleri ve seminerleri verdi. Halen çeşitli tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak oynamış almakta yanı sıra tv ve beyaz perdede da çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu